sobota, 1 lutego 2014

Ptaki, ssaki... takie tam.

               Chmury, chmury, chmury… a aparat niestety bez światła nie pohula. Ale z drugiej strony jest to ważny moment na obserwacje przesunięć saren, bowiem te właśnie zaczynają dzielić się na mniejsze stada, a ostatecznie na osobnicze rewiry.Chciałbym pokazać wam jedno zdjęcie z dzisiaj warte pokazania. Wiem, że to zdjęcie jest dosyć słabe ALE. Dwa ciekawe eksponaty na jednym zdjęciu. Pierwszy to guzikarz, który o ile jeszcze nie wyciągnie poroża na połowę wysokości uszu (łyżek) będzie selektem (do odstrzału). Możecie życzyć mu szczęścia ;)

Koza po prawej jest baaardzo ciekawym obiektem. Chociaż z tej perspektywy dosyć słabo widać (i nie za bardzo się przyglądałem, miałem innego modela na celowniku), ma poważnie uszkodzony pysk, brak jej części nosa, nie brak jej blizn na szyi. Bez wątpienia ofiara psów (wcale nie bezpańskich!). Swoją drogą bardzo dobry pokaz niezłomności i jeszcze lepszy powód, aby zapolować aparatem na tą sarnę aby mieć bardzo "emocjonalne" zdjęcie portretowe. Sarna z zachowania i przebywania niemal na pewno należy do tych polnych, tak więc mam nadzieję spotkać ją jeszcze nieraz.


Oczywiście nie zabrakło też ptaków. I można powiedzieć, że w karmniku „rychło w czas” zaczęły pojawiać się coraz to nowe gatunki. No ale jak zwykle z fotografią przyrodniczą, modele są okrutnie nieskore do współpracy. Dzwońce i trznadle za żadne skarby nie chcą wskoczyć na karmnik, bo wolą jeść z ziemi. Kosy i kwiczoły nie wysuwają złamanego pióra z jałowców, gdzie mają i jedzenie i schronienie.

Pozdrawiam.Ps. Niby post co tydzień, ale kosztem opisów. Z drugiej strony mogę "wyrzucać" na stronę dużo w miarę ciekawych zdjęć. Jak wam się to podoba?

11 komentarzy:

 1. Falar jestem za zdjęciami, bo są świetne w końcu profesjonalne :) ale opisy też lubię czytać, zwłaszcza jak człowiek na wszystkim się nie zna i jest laikiem w temacie.
  Szkoda sarny, choć waleczna dziewczyna z niej.
  Czekam na zaś :) do rychłego ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, to już wiem jakie były wcześniej :) Ale jak długo takie zdjęcia będą to ciężko powiedzieć. karmnik jest jednak dosyć specyficznym i okresowym miejscem. No i te zdjęcia z karmnika to w zasadzie wszystko, co mogę wycisnąć z aparatu. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Nie bądź taki skromny, wcześniej zdjęcia były ok, jednak te w zbliżeniu , locie to dopiero majstersztyk, mnie co najmniej wyjdzie rozmazana plama ....a Tobie , sam popatrz :)

   Usuń
 2. Szkoda mi tej sarenki....
  Piękne zdjęcia ptaków i niesamowitej ujęcie mazurka w locie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Again, beautiful bird portraits. A pleasure to see!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zdjęcia, szkoda tylko że pogoda nie dopisuje. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem za zdjeciami...na twoich fotografiach "z bliska" widzxe dopiero przepiękne kolory - w zestawach...
  mnie to pomaga przy dzierganiu, mogę łaczyc kolory zgodnie z prawami przyrody, a ta jest przecież najpiękniejsza....
  serdeczności Wojtku

  leptir

  http://leptir-visanna6.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. piekne zbliżenia ptaków,a sarny też ładnie się prezentują.teraz dużo rudli mozna spotkać na polach.Dzisiaj naliczyłam jakieś 150osobników w kilku rudlach.

  OdpowiedzUsuń

 7. Przyjemne kadry :) chciałbym robić takie, są bardzo dobre :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. jaki obiektyw Pan stosuje w aparacie

  OdpowiedzUsuń